Sign In

Tjänster för media

 

VTT:s forskning påverkar näringslivet, människan och samhället. Vi kommunicerar regelbundet om våra forskningsresultat och deras genomslagskraft. Vi hjälper dig hitta rätt svar och rätt expert på VTT när du vill ha pålitlig information snabbt.

Alla ärenden som rör VTT:

Jenni Santalo, Marknadsförings- och kommunikationsdirektör, tel. 040 7632163, jenni.santalo@vtt.fi  

Rantasalo Leena, Kommunikationschef, tel. 050 3007980, leena.rantasalo@vtt.fi

Hertz Liisa, Kommunikationschef, Smart industri och industrisystem, tel. 050 3766613, liisa.hertz@vtt.fi

Wakkola Pepita, Kommunikationschef, Kunskapsintensiva produkter och tjänster, tel. 050 3607242, pepita.wakkola@vtt.fi

Paula Bergqvist, Kommunikationsexpert, Lösningar för naturresurser och miljön, tel. 050 5665160,  paula.bergqvist@vtt.fi

Kirsi Jaatinen, Kommunikationsexpert, tel. 040 1526357, kirsi.jaatinen@vtt.fi

Bildbank för media

Bilder av VTT:s teknologier, forskningsutrustning och -utrymmen samt VTT:s ledningsgrupp hittas på vårt Flickr-konto: https://www.flickr.com/photos/149240221@N02/albums/.

Var god och notera att bilderna är enbart för redaktionellt syfte. Kommersiell användning är förbjuden. Vänligen tillägg källa: Foto: VTT

VTT:s logo

VTT:s logo är vårt varumärke. Representanter för press och media, samt VTT:s auktoriserade partners kan använda logon för redaktionella syften och i samband med artiklar och publikationer om VTT. 

Mera information fås av: Tiina Nykänen, Brand- och evenemangschef, tel. +358 40 3519443, tiina.nykanen@vtt.fi

KONTAKTA OSS

PB 1000, 02044 VTT
Tel. växel +358 20 722 111
Öppet vardagar kl. 8:00 - 16:30,

KUNDTJÄNST
(på finska och engelska)

info@vtt.fi