Sign In

Lokala ombudsmän

 

VTT:s lokala ombudsmän

VTT:s ombudsmän hjälper kunder i olika ekonomiska regioner att ta nytta av VTT:s tjänster. De är opartiska och pålitliga brobyggare som känner till både företagens behov såväl som VTT:s tjänster.

 

Joensuu

Veikko Tahvanainen
Tel. 050 408 8696, 010 419 8045
veikko.tahvanainen@businessjoensuu.fi

Business Joensuu Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

 

Kajana

Matti Luukkonen
Tel. 044 5514561
matti.luukkonen@kainuunetu.fi

Kainuun Etu Oy
Seminaarinkatu 2, 87100 Kajaani

 

Kotka

Jouko Luode
Tel: 040 190 2551, växel: 040 190 2500
jouko.luode@cursor.fi

Cursor Oy
Kyminlinnantie 6 , 48601 Kotka

 

Lahtis

Päivi Leppänen
Tel: 050 568 7446
paivi.leppanen@ladec.fi

Lahden Seudun Kehitys LADEC Oy

Lahden Tiedepuisto, 
Niemenkatu 73, 15140 Lahti

 

Nivala

Arto Junno
Tel. 044 4457 011
arto.junno@nihak.fi

Nivala-Haapajärven seutu NIHAK ry
Pajatie 5, 85500 Nivala

 

Rovaniemi

Heikki Kontiosalo
Tel. 040 545 4377
heikki.kontiosalo@rovaniemi.fi

Rovaniemen Kehitys Oy
Ainonkatu 1, 96200 Rovaniemi

 

Satakunta

Veli-Matti Vuori
Tel. 044 199 4130
veli-matti.vuori@sataedu.fi

Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Suoratie 1, 32800 Kokemäki

 

​​Seinäjoki

Tapio Seppä-Lassila
Tel. 040 5017350
tapio.seppa-lassila@intoseinajoki.fi

Into Seinäjoki Oy
Tiedekatu 2, 60320 Seinäjoki

 

Torneå

Jukka Kujala
Tel. 040 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Team Botnia Oy
Pakkahuoneenkatu 1, 95400 Tornio

 

Åbo

Erkki Virkki
Tel. 0400 290 477
erkki.virkki@koneteknologiakeskus.fi

Koneteknologiakeskus Turku Oy,
Lemminkäisenkatu 28, 20520 Turku​

 

Varkaus

Tuula Kokkonen
Tel. 040 512 7901
tuula.kokkonen@navitas.fi

Navitas Kehitys Oy
Wredenkatu 2, 78250 Varkaus

 

Salo

Jouko Urmas
Tel. 044 778 2115
jouko.urmas@yrityssalo.fi

Yrityssalo Oy
Örninkatu 15, 24100 Salo

 

Lappeenranta

Panu Parviainen
Tel. +358 50 918 5001
panu@cloverfactory.fi

Clover Factory Oy

 

Vasa

Mauritz Knuts

Tel. +358 50 306 8419

mauritz.knuts@vasek.fi

Vaasanseudun kehitys Oy VASEK
Alatori 1 A, 65100 Vaasa
 

KONTAKTA OSS

PB 1000, 02044 VTT
Tel. växel +358 20 722 111
Öppet vardagar kl. 8:00 - 16:30,

KUNDTJÄNST
(på finska och engelska)

info@vtt.fi