Sign In

Lokala ombudsmän

 

VTT:s lokala ombudsmän

VTT:s ombudsmän hjälper kunder i olika ekonomiska regioner att ta nytta av VTT:s tjänster. De är opartiska och pålitliga brobyggare som känner till både företagens behov såväl som VTT:s tjänster.

 

Joensuu

Jyrki Peltomaa
Tel. 050 525 5553
jyrki.peltomaa@josek.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Pekka Nuutinen
Tel. 013 263 7310, 0400 679 554
pekka.nuutinen@josek.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Veikko Tahvanainen
Tel. 013 2637 464, 050 408 8696
veikko.tahvanainen@tiedepuisto.fi

Joensuun Tiedepuisto Oy
Länsikatu 15, 80110 JOENSUU

Jyväskylä

Olli Patrikainen
Tel. 0207 715 605, 0400 644 367
olli.patrikainen@jykes.fi

Jyväskylän seudun kehittämisyhtiö Jykes Oy
Sepänkatu 4, 40100 JYVÄSKYLÄ

Kajana

Matti Luukkonen
Tel. 044 5514561
matti.luukkonen@kainuunetu.fi

Kainuun Etu Oy
Seminaarinkatu 2, 87100 KAJAANI

Kotka

Jouko Luode
Tel: 040 190 2551, växel: 040 190 2500
jouko.luode@cursor.fi

Cursor Oy
Kotkan-Haminan seudun kehittämisyhtiö
Kyminlinnantie 6 , PB 14, 48601 KOTKA

Lahtis

Jari Tiikkainen​
Tel: 040 727 8335
jari.tiikkainen@ladec.fi

Lahden Seudun Kehitys LADEC Oy, Lahden Tiedepuisto,
Niemenkatu 73, D-talon 5. kerros​,15140 LAHTI

Nivala

Matti Puranen
Tel. 040 356 4711
matti.puranen@nihak.fi

Nivala-Haapajärven seutu NIHAK ry
Pajatie 5, 85500 NIVALA

Rovaniemi

Heikki Kontiosalo
Tel. 040 545 4377
heikki.kontiosalo@rovaniemi.fi

Rovaniemen Kehitys Oy
Ainonkatu 1, 96200 ROVANIEMI

Satakunta

Veli-Matti Vuori
Tel. 044 199 4130
veli-matti.vuori@sataedu.fi

Satakunnan koulutuskuntayhtymä
Suoratie 1, 32800 Kokemäki

Seinäjoki

Tapio Seppä-Lassila
Tel. 040 5017350
tapio.seppa-lassila@intoseinajoki.fi

Into Seinäjoki Oy,
Tiedekatu 2,  60320 SEINÄJOKI

Torneå

Jukka Kujala
Tel. 040 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Team Botnia Oy, Green Line,
Pakkahuoneenkatu 1, 95400 Tornio

Varkaus

Matti Lönnroos
Tel. 0424 839 207, 0400 674 008
matti.lonnroos@navitaskehitys.fi

Navitas Kehitys Oy
Wredenkatu 2, 78250 VARKAUS

 

KONTAKTA OSS

PB 1000, 02044 VTT
Tel. växel +358 20 722 111
Öppet vardagar kl. 8:00 - 16:30,

KUNDTJÄNST
(på finska och engelska)

info@vtt.fi
Tel. +358 20 722 7070
Öppet vardagar kl. 9:00 - 11:00 och 12:00 - 15:00